Praktyczny metalowy kwietnik

Kwiaty to najpiękniejsza ozdoba każdego wnętrza. Nawet najpiękniejsze meble i dodatki nie udekorują pokoju tak, jak ozdobne rośliny.

Stojący kwietnik w pięknym stylu

Kwiaty w doniczkach możemy umieścić w każdym domowym pomieszczeniu, ale nie zawsze umiemy znaleźć na nie odpowiednie miejsce. Czasem może to być parapet, blat czy wisząca półka, jednak nic nie zastąpi kwietnika. To rozwiązanie ma wiele zalet – kwietnik jest zarówno praktyczny, jak i dekoracyjny. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów kwietników, które różnią się między sobą rodzajem materiału, z jakiego zostały wykonane, a także sposobem montażu. Kwietnik metalowy cechuje się nie tylko godną uwagi estetyką, ale też jest odporny na wilgoć, więc nie musimy się obawiać, że ucierpi, gdy roślinkę podlejemy zbyt obficie. Stojący kwietnik to dobry wybór, jeżeli lubimy zmiany – możemy go bez trudu przestawić w dowolne miejsce i w ten sposób uzyskać nowy wygląd naszego salonu czy sypialni. Kwietniki wiszące wymagają zazwyczaj wiercenia w ścianie, ale możemy je umieścić także na balkonie czy tarasie.

Odrobina czerni we wnętrzu

Miłośnicy natury i zieleni we wnętrzach z pewnością nie zrezygnują z kwiatów, niezależnie od tego, czy mieszkają w dużym, czy niewielkim mieszkaniu. Ich odpowiednie rozmieszczenie może sprawić, że nasze cztery kąty zdecydowanie zyskają na urodzie. Stojący kwietnik metalowy ma również tę zaletę, że można go przestawiać co jakiś czas, tak aby roślinka miała zapewnione odpowiednie warunki. Jeżeli na przykład ustawimy na nim kaktusy, to warto zadbać o to, aby znalazły się zawsze w pobliżu światła słonecznego. Czarny kwietnik wykonany z metalu to model uniwersalny, ale wyjątkowo będzie pasował do wnętrz w stylu industrialnym, gdzie nie może zabraknąć dekoracji wykonanych z tego materiału. Zieleń w loftowym mieszkaniu będzie stanowić piękny kontrast dla betonowych szarych ścian lub dla przygaszonej czerwieni ścian ceglanych. We wnętrzu w stylu skandynawskim czarne dekoracje są także mile widziane, bowiem dodają mu charakteru i kontrastują z jasnym wyposażeniem.

+0