Cudowna czerń – sposób na eleganckie wnętrze

Czerń do wnętrz może wnieść wiele pozytywnego zamieszania. Chociaż nie jest to kolor, którego powinniśmy nadużywać, to w małych dawkach może sprawić cuda! Dekoracje i dodatki w tym kolorze dodają pomieszczeniu głębi i elegancji. Czarne elementy są dobrze widziane w każdym domowym pomieszczeniu – zyska dzięki nim salon, sypialnia, łazienka oraz kuchnia. To kolor bardzo nowoczesny, a jednocześnie ponadczasowy, który nie traci nigdy na aktualności. Panel szklany do kuchni czarny możemy zaaranżować na wiele sposobów. Duże wrażenie zrobi, gdy zestawimy go na zasadzie kontrastu z białymi ścianami lub frontami meblowymi, ale pomysłów na jego aranżację w kuchni jest niemal nieskończenie wiele. Czerń to bowiem kolor uniwersalny, który może być tłem dla elementów w różnych odcieniach – od pastelowych i delikatnych, aż po jaskrawe i wyraziste. Panel szklany umieszczony pomiędzy kuchennymi szafkami może być cały czarny, ale także wzorzysty, z przewagą tego koloru. 

Panele imitujące cegłę, marmur i granit

Panel z dodatkiem koloru czarnego sprawdzi się w kuchniach o różnych stylach. Idealnie wpisze się w klimat kuchni urządzonej w surowym stylu industrialnym, gdzie czerni i ciemnych barw może być nieco więcej, niż w tradycyjnych wnętrzach. Panel szklany do kuchni czarny to także element, który będzie doskonałym tłem dla jasnych sprzętów w kuchni zaaranżowanej po skandynawsku. Czarny panel może między innymi imitować cegły, a to motyw, który sprawdzi się w wielu modnych obecnie i popularnych aranżacjach. Z przewagą czerni dostępne są także panele imitujące kamienie i materiały szlachetne, jak marmur czy granit. W zależności od tego, jaki styl reprezentuje nasza kuchnia, panele możemy zestawić z białymi, drewnianymi czy imitującymi beton frontami. Nawet jeżeli któregoś dnia zdecydujemy się na zmianę mebli, to prawdopodobnie nie staniemy przed koniecznością wymiany paneli, bo czerń sprawdzi się w bardzo różnorodnych stylizacjach. Czarne panele to zawsze dobry wybór. 

Do wnętrz luksusowych i z klasą 

Nawet odrobina czerni doda wnętrzu elegancji, której potrzebujemy nie tylko w salonie. Kuchnię także coraz częściej urządzamy tak, aby nie tylko była funkcjonalna, ale też robiła spektakularne wrażenie. Chętnie aranżujemy kuchnie w stylu glamour, który przez lata był charakterystyczny dla sypialni czy salonu, a czerń gra w tak urządzonym wnętrzu znaczącą rolę. Panel szklany do kuchni czarny może podkreślić ten wystrój, zwłaszcza gdy zestawimy go z innymi czarnymi elementami – na przykład żyrandolem czy akcesoriami kuchennymi. Czarny panel imitujący marmur pozwoli nam uzyskać efekt wnętrza luksusowego i z klasą – będzie on szczególnie dobrym wyborem do kuchni o dużym metrażu, urządzonej nowocześnie, ale z nutką klasyki. Nie musimy się czerni obawiać także w skromniejszych rozmiarowo pomieszczeniach, jeżeli ten kolor nie będzie tam dominujący. Do zalet paneli wykonanych ze szkła możemy zaliczyć nie tylko ich dużą różnorodność i oryginalność, ale także łatwy montaż, dużą trwałość i ponadczasowy design. 

+0