Zastosowanie hokerów w aranżacji mieszkalnej
Hokery są meblami użytkowym, których rodowód odnosi się do lokali gastronomicznych. Te wysokie stołki ustawione przy ladzie baru są elementami wyposażenia tego typu wnętrz. Jednakże z czasem hokery zaczęły także przenikać do aranżacji mieszkalnych, dodając im wyjątkowego klimatu. Okazało się, że w domach i mieszkaniach ich obecność również ma sens. Są elementami użytecznymi, ale także i ozdobnymi.
Gdzie można spotkać hoker barowy?
Hoker barowy to specyficzny rodzaj krzesła, które w ciekawy sposób wzbogaciło aranżację współczesnej kuchni lub salonu. Jego konstrukcja pozwala na umieszczenie go nawet na małej przestrzeni. Hokery można wsunąć pod wysoki blat i gdy nie są używane stają się niewidoczne. To elementy, które poza swoją użytecznością stanowią także ozdobę wnętrza. Mnogość modeli krzeseł jest wyjściem naprzeciw różnorodnym oczekiwaniom. Można wybrać konstrukcje z oparciem lub bez niego. Są także modele tapicerowane, obijane ekoskórą lub pozbawione obicia. Dzięki takiej róznorodności będa się doskonale komponować z różnymi stylami aranżacyjnymi. Wizerunek hokera może być, zarówno ekskluzywny, jak i minimalistyczny. W tych różnych odsłonach można je umieścić, zarówno w stylu glamour, jak i skandynawskim.
Czy hokery pasują do małych kuchni?
Hoker w małej kuchni może stanowić alternatywę dla tradycyjnych krzeseł. Mniej miejsca zajmie blat wraz z wąskimi hokerami, niż stół z krzesłami. Warto o tym pomyśleć, aby zapewnić sobie i swoim bliskim warunki do spożywania posiłku lub wypicia porannej kawy. Hokery są zazwyczaj regulowane, co oznacza, że ich wysokość można dopasować do indywidualnych potrzeb. Dlatego z hokerów mogą korzystać nawet dzieci, którym można obniżyć wysokość krzesła stosownie do ich wzrostu. Aby wzmocnić bezpieczeństwo podczas użytkowania, warto wybierać modele z oparciem i podnóżkiem. Wówczas dziecko utrzymuje stabilną postawę ciała podczas siedzenia na hokerze. Jest to znakomita opcja na aranżację nowoczesnej kuchni.