Czym są szynoprzewody i jakie jest ich zastosowanie? 

Szynoprzewody stały się niezwykle popularne na przestrzeni ostatnich kilku lat, dzięki czemu coraz częściej możemy spotkać się z tego typu rozwiązaniem w wielu miejscach. Za pomocą szyny oraz przewodów możemy stworzyć niezwykle efektywne, ale przede wszystkim odpowiednio dopasowane do potrzeb wybranego pomieszczenia systemy oświetleniowe. 

System, który jest zbudowany z szyny, przewodów oraz reflektorów o odpowiednich rozmiarach, można podzielić na jednofazowy lub trójfazowy, co jest zdecydowanie największym problemem dla klientów, którzy są zainteresowani montażem tego typu rozwiązania w wybranym przez siebie pomieszczeniu. Jak więc dokonać odpowiedniego wyboru? 

Szynoprzewody jedno czy trójfazowe?

Różnica między szynoprzewodem jednofazowym a trójfazowym polega przede wszystkim na tym, że szynoprzewody jednofazowe połączone są jednym przewodem, który odpowiada za włączenie całego systemu oświetleniowego za pomocą jednego przycisku. W przypadku systemów trójfazowych możliwe jest uruchomienie wskazanej podczas montażu liczby reflektorów, które są częścią całego systemu oświetleniowego. Warto zastanowić się nad tym, czy potrzebny będzie nam w domu system jedno, czy trójfazowy już przed dokonaniem zakupu odpowiednich elementów montażowych, ponieważ reflektory, które są bardzo ważną częścią oświetlenia, muszą być dopasowane do wybranego systemu. 

Czy warto inwestować w szynoprzewody? 

Bez względu na to, czy wybierzemy system oparty na działaniu jedno, czy trójfazowym, szynoprzewody sprawdzą się w wielu pomieszczeniach, które potrzebują odpowiedniej ilości światła. Systemy oświetleniowe zbudowane z szyn oraz reflektorów, posiadają wiele zalet takich jak np. łatwy montaż i demontaż czy możliwość ustawienia reflektorów, a co za tym idzie źródła i kierunku światła w dowolny sposób. Dodatkowo, lampy umieszczone w szynie można przesuwać po całej jej długości, dzięki czemu możemy dostosować system oświetleniowy według swoich własnych potrzeb, nawet jeśli są one chwilowe. Szynoprzewody sprawdzą się zarówno w salonie, jak i w kuchni czy łazience, a jeśli znudzi Ci się ich wygląd, możesz bez wielu kłopotów wymienić stare reflektory na nowe lub całkowicie pozbyć się całej instalacji! 

+0