Jak sterować wodnym ogrzewaniem podłogowym?

Jak sterować wodnym ogrzewaniem podłogowym?

Do największych zalet ogrzewania podłogowego można zaliczyć m.in. przyjemne ciepło, brak widocznych elementów instalacji, a nawet dużo mniejsze zużycie energii niż w przypadku klasycznych grzejników. Pamiętaj, aby dobrze rozplanować system grzewczy – engocontrols. O czym należy pamiętać, wykonując sterowanie do wodnego ogrzewania podgrzewania podłogowego?

Jakie sterowniki warto kupić?

Jeśli chcesz efektywnie ogrzewać mieszkanie wodnym ogrzewaniem podłogowym, to świetnie sprawdzi się układ regulacji pogodowej – engocontrols. W takiej sytuacja temperatura wody do ogrzewania dostosowywana jest do temp. na zewnątrz, dzięki temu w mieszkaniu jest zawsze optymalna ciepłota. Możesz również zainstalować prostą regulację za pomocą termostatu engocontrols. Jednak jest to mniej ekonomiczna regulacja – najczęściej powoduje bardzo duże straty ciepła.

Wodne ogrzewanie podłogowe wolno się rozgrzewa i wolno stygnie, dzięki temu utrzymuje ciepło na dłużej. Zanim ciepło zostanie przekazane do wnętrza, musi zostać ogrzany beton, który długo się nagrzewa, ale też długo trzyma ciepło.

Ogrzewanie podłogowe, a rodzaj pieca

Wodne ogrzewanie podłogowe można stosować w przypadku dwóch rodzajów ogrzewania: klasycznych kotłów grzewczych oraz pomp ciepła. W przypadku ogrzewania mieszkania kotłami grzewczymi V klasy lub na peletem woda podgrzewana jest do wyższej temp. niż w przypadku pompy ciepła – woda do ogrzewania może być podgrzana max. do temp. 55°C. Niezależnie na który sposób ogrzewania się zdecydujesz, to zawsze możesz zamontować panel sterowania engocontrols. Dzięki temu ogrzewanie podłogowe będzie w pełni dopasowane do Twoich potrzeb. Najczęściej ogrzewanie podłogowe nie jest jedynym sposobem ogrzewania domu. Najczęściej taka sama część mieszkania ogrzewana jest dodatkowo zwykłymi grzejnikami. Jest to świetne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku dużych mrozów.

+0