Inspirujące pomysły na wykorzystanie płytek dekoracyjnych

Płytki dekoracyjne chętnie wykorzystywane są do aranżacji kuchni oraz łazienek. Niektóre przedstawiają piękne odcienie kolorystyczne, inne wyjątkowe wzory. Obecnie największą popularnością cieszą się motywy geometryczne, to właśnie na nie stawia największa liczba klientów.

Nowoczesne wzornictwo, a także zastosowanie najwyższej jakości technologii produkcji powoduje, że można kupić samoprzylepne płytki dekoracyjne w różnych rozmiarach. Wyróżniają się prostym zastosowaniem w celach aranżacyjnych, pięknie prezentują się zarówno przy świetle naturalnym, jak i sztucznym. Niewątpliwą zaletą jest uniwersalne przeznaczenie.

Płytki dekoracyjne do łazienki małej oraz dużej

Wiele osób nie wyobraża sobie aranżacji łazienki bez płytek, szczególnie tych w wydaniu dekoracyjnym. Warunkują one stworzenie pięknej, ale jednocześnie funkcjonalnej aranżacji. Montuje się je przy wannie, umywalce oraz prysznicu. Można z nich stworzyć efektowne półki podbijające wystrój wnętrza łazienkowego. Podczas urządzania łazienki warto zwrócić uwagę na modne wzory i kolory. Odpowiednia barwa może optycznie powiększyć wnętrze, co jest atutem w przypadku niewielkich pomieszczeń. W dużej łazience należy uważać na odcień, aby nie potęgować wrażenia ogromu dostępnej przestrzeni. Ciemne i matowe płytki na pewno będą bardzo dobrym wyborem. Uda się nadać dzięki nim wyjątkowego charakteru łazienkowej przestrzeni.

Płytki dekoracyjne do kuchni między szafkami a blatem

Najczęściej płytki dekoracyjne do kuchni wybierane są do przestrzeni między górnymi szafkami a blatem. Wypełniają cudownie przestrzeń i są łatwe w utrzymaniu w czystości, szczególnie w obszarze nad kuchenką. Jeżeli kuchnia jest połączona z salonem, w dalszej części pomieszczenia można zastosować również płytki gipsowe dekoracyjne, które rewelacyjnie prezentują się na dużych powierzchniach, jako element wyróżniający się, zwracają uwagę. Montaż obu rodzajów płytek nie stanowi większego problemu. 

+0